Pogórze Przemyskie

Przyjedź na rykowisko do społecznie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego znajdującego się na Pogórzu Przemyskim. Jest to obszar niezwykle cenny przyrodniczo a jednocześnie jeszcze nie odkryty przez turystykę, co jest jego dodatkowym walorem.
  • Zajrzyj na stronę parku http://turnickipn.pl/
  • Pobierz bezpłatną mapę i przewodnik po Turnickim Parku Narodowym. [Już wkrótce! Premiera dnia 01.10.2021]
  • Zobacz co przygotowała na ten szczególny czas Inicjatywa Dzikie Karpaty – zaproszenie od IDK poniżej:
Serdecznie zapraszamy na rykowiskowe spacery, na które chodzić będziemy wspólnie każdego dnia od 15 września do pierwszych dni października. Nie możesz zostać dłużej – przyjedź choćby na weekend!
Podczas rykowiska dzień zaczynamy bardzo wcześnie, żeby dotrzeć na miejsce na około godzinę przed wschodem słońca. Spacerujemy, nasłuchujemy jeleni, podziwiamy wschody słońca, a jeśli się nam poszczęści, obserwujemy ryczące, a nawet walczące jelenie. Przy okazji spotykamy mnóstwo innych zwierząt – sarny, zające, wilki i niedźwiedzie.
Gdy jelenie milkną, ok. 8 rano, wracamy i odpoczywamy. Wychodzimy ponownie po południu,  wieczorny spacer kończymy ok. godziny po zachodzie słońca.
Śpimy w obozie protestacyjnym Inicjatywy Dzikie Karpaty lub jeśli ktoś woli, w budynku udostępnionym nam przez przyjaciół w pobliskiej wsi.  Można też wynająć pokój w jednej z okolicznych agroturystyk i wesprzeć w ten sposób mieszkańców otuliny Turnickiego. Jeśli chcesz, pomożemy Ci znaleźć miejsce noclegowe.
Przed przyjazdem skontaktuj się z Inicjatywą Dzikie Karpaty przez wiadomość priv www.facebook.com/dzikiekarpaty lub wyślij maila na dzikiekarpaty@gmail.com
Hiperłącze do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1081655499277133
to top